Proces rekrutacji

W zależności od stanowiska, na które obecnie prowadzimy nabór, proces rekrutacyjny może być mniej lub bardziej rozbudowany.I. Publikacja ogłoszenia

Aktualne informacje o stanowiskach na które obecnie prowadzimy rekrutacje znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w BIP a w przypadku naboru na stanowiska badawcze również w BIP Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz na stronie EURAXESS.com. Nasze ogłoszenia możesz również znaleźć na portalach ogłoszeniowych takich jak Pracuj.pl lub Aplikuj.pl oraz w socjal mediach.


II. Nabór aplikacji

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą na oferowanym przez nas stanowisku, złóż aplikację poprzez przycisk „aplikuj” znajdujący się pod ogłoszeniem.


III. Analiza nadesłanych aplikacji

Analizujemy każdą nadesłaną aplikację pod kątem spełnienia naszych wymagań i oczekiwań na oferowanym stanowisku. Weryfikujemy umiejętności, kompetencje i dopasowane do profilu. Tworzymy listę najlepszych kandydatów, których chcemy zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Kontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.


IV. Wywiad telefoniczny

Zdarza się tak, że w nadesłanej przez Kandydata aplikacji nie ma zawartych wszystkich interesujących nas informacji. W przypadku wątpliwości przed zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną zadzwonimy do Ciebie i poprosimy o podanie lub doprecyzowanie informacji dotyczących Twojej kandydatury.


V. Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmawiamy z wybranymi kandydatami o ich umiejętnościach i dotychczasowych doświadczeniach zawodowych. Sprawdzamy motywację do pracy i próbujemy odkryć potencjały drzemiące w kandydatach.


VI. II etap rekrutacji

Zdarza się, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie uda się wyłonić jednego kandydata i konieczne jest przeprowadzenie II etapu rekrutacji. O szczegółach działań w II etapie zostaną poinformowani Ci kandydaci którzy zostaną do nich zakwalifikowani.


VII. Decyzja o wyborze kandydata

Wybranemu kandydatowi złożymy ofertę współpracy. Pozostałych kandydatów, którzy brali udział w rozmowie kwalifikacyjnej i/lub w II etapie rekrutacji poinformujemy mailowo lub telefonicznie o jej wyniku.


VIII. Witamy w zespole!

Po dopełnieniu niezbędnych formalności poznasz zespół w którym będziesz pracował, zapoznasz się ze swoim miejscem pracy i szczegółowym zakresem obowiązków. Podczas procesu adaptacji wspierać Cię będzie Twój bezpośredni przełożony i koledzy z zespołu, tak abyś mógł jak najlepiej poznać zasady funkcjonowania i kulturę naszej organizacji.


IX. Wyniki rekrutacji

W terminie 14 dni od zatrudnienia wybranego kandydata lub od dnia zakończenia naboru, w przypadku gdy w jego wyniku nie doszło do zatrudnienia żadnego kandydata, informację o wyniku naboru umieścimy w BIP Instytutu.Skip to content