Konferencja z Polonią – pierwsza w Polsce konferencja integrująca polonijne środowisko naukowe – 16 grudnia 2021

Już 16 grudnia badacze polskiego pochodzenia z całego świata spotkają się z naukowcami Łukasiewicza i przedstawicielami polskiego biznesu, aby porozmawiać o możliwościach współpracy badawczo – rozwojowej i podzielić się najlepszymi praktykami w dziedzinie realizacji i komercjalizacji projektów. Konferencja z Polonią to  pierwsza w Polsce konferencja integrująca polonijne środowisko naukowe

Konferencja z Polonią to wydarzenie, które wynika z chęci wzmocnienia obecności polskiej nauki na międzynarodowym rynku badań i rozwoju. W trakcie jednodniowego wydarzenia zaprezentujemy kompetencje Łukasiewicza w czterech obszarach badawczych: transformacja cyfrowa, inteligentna i czysta mobilność, zdrowie, zrównoważona gospodarka i energia. Podczas sesji matchmakingowej uczestnicy spotkania będą mogli bezpośrednio porozmawiać z naukowcami Łukasiewicza, reprezentującymi konkretne obszary działalności naukowej.

W spotkaniu udział wezmą wybitni polscy naukowcy z tak renomowanych uczelni i instytucji badawczych jak Massachusetts Institute of Technology, University of Maryland, Lam Research czy Moligo Technologies.

Wydarzenie skierowane jest do osób, firm poszukujących partnerów do projektów z renomowanych zagranicznych ośrodków. Jest to okazja, by spotkać Polaków, którzy pracują w zagranicznych firmach i na tamtejszych uczelniach,  poznać najlepsze praktyki i doświadczenia polskich naukowców i przedsiębiorców z zakresu komercjalizacji i doskonałości naukowej.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk z MSZ, Prof. Piotr Indyk z MIT, dr Wojciech Osowiecki z Lam Research i Prof. Mirosław Skibniewski z University of Maryland to tylko niektórzy uczestnicy Konferencji z Polonią, którą Łukasiewicz organizuje 16 grudnia. Będzie również szansa na spotkania w ramach sesji matchmakingowej i wypracowanie wspólnego projektu badawczego.

Podczas wydarzenia odbędzie się 6 paneli eksperckich. Wszystkie będą transmitowane on-line. Z gośćmi konferencji, Polakami pracującymi w biznesie i nauce poza granicami naszego kraju, porozmawiamy m.in. o najlepszych praktykach w ramach doskonałości naukowej i komercjalizacji. W czasie czterech równoległych sesji będziemy również rozmawiali o realizacji międzynarodowych projektów w ramach czterech kierunków działalności Łukasiewicza.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego.

Skip to content