Zakończyła się kolejna 11. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji!

W tym roku w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 22 czerwca 2021 r. Łukasiewicz – KIT zorganizował seminarium on-line „Innowacje w Łukasiewicz – KIT… bez kitu”. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi zamierzeniami w działalności Instytutu, systemem Wyzwań Łukasiewicza i współpracą Nauki z Biznesem.

Inną formą udziału Łukasiewicz – KIT w Małopolskim Festiwalu Innowacji był „dzień otwarty Instytutu” zorganizowany 23-24 czerwca. Gościliśmy młodzież z krakowskiego XLIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Chrzanowskiej oraz z Centrum Młodzieży Astra. Zwiedzający obejrzeli multimedialną wystawę „Odlewnictwo jest jasne”, stanowiącą pomocne narzędzie do prezentacji technologii odlewniczych, nowoczesnych badań i wytwarzania innowacyjnych materiałów. Zwiedzili także wystawę fotografii mikrostruktur stopów metali i popiołów lotnych. Goście mieli również okazję do poznania profilu działalności akredytowanych laboratoriów i zakładów technologicznych Instytutu oraz spojrzenia na zastosowanie aparatury badawczej, np. stanowiska do badań nieniszczących metodą tomografii komputerowej (CT) oraz wysokotemperaturowego stanowiska do badań oddziaływań ciężkich metali i stopów z materiałami ogniotrwałymi.

Organizatorem MFI był Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Innowacje… to MY!

Galeria

Skip to content